Skip to content

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie
„Wpływ pandemii Covid – 19 na sen”

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie
„Wpływ pandemii Covid – 19 na sen”

“Bezsenność Polaków” to pierwsza ogólnopolska kampania społeczna mająca na celu zwrócenie uwagi na narastający problem społeczny, jakim jest bezsenność.

Jak pokazują statystyki, z roku na rok rośnie ilość osób cierpiących na zaburzenia snu i szukających pomocy u psychologów i lekarzy.

Bezsenność jest skomplikowanym problemem mającym związek z wieloma chorobami współistniejącymi takimi jak depresja, ale także mającym wpływ na wiele aspektów naszego codziennego życia.

Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Edumedica i Polskie Towarzystwo Badań nad Snem (PTBnS).

Kampania “Bezsenność Polaków 2020” jest skierowana do wszystkich Polaków. W trakcie kolejnych miesięcy jej trwania będzie realizowane “Ogólnopolskie Badanie Snu” w postaci ankiety przygotowanej przez PTBnS, a jej uczestnikom zostaną udostępnione materiały informacyjne i edukacyjne.

Celem badania jest dokładniejsze poznanie jakości snu, a także skali i rodzaju zaburzeń snu Polaków. Badanie jest całkowicie dobrowolne i anonimowe, podczas jego realizacji nie będą zbierane żadne dane osobowe i tym bardziej poufne.

Pod koniec 2020 roku planujemy zakończenie pierwszego etapu kampanii oraz szczegółowe opracowanie danych statystycznych i populacyjnych zebranych w postaci Raportu Bezsenność Polaków 2020.

Wyniki kampanii zostaną opublikowane na stronie kampanii a także zostaną przedstawione na Ogólnopolskim Kongresie Psychiatrycznym w grudniu 2020 roku.